
Qigong cursus van een halve dag in Antwerpen
Verdieping van de basiselementen van qigong en inoefenen van een specifieke oefenreeks of techniek.
Qi Gong brengt rust en creëert mentale en fysieke openheid. Door je energie vrij te laten stromen door je gewrichten en organen, stimuleer je het zelfhelend vermogen van je lichaam. Je komt tot een diepe verbinding met jezelf en leert ook anderen bewuster aanvoelen.
Elk semester organiseren we naast de wekelijkse recreatieve qigong lessenreeksen ook een verdiepende workshop van een halve dag. Deze workshop bestaat uit 2 delen. In het eerste deel staan we stil bij een aantal belangrijke basiselementen in Qi Gong: de basishouding, een aantal basisbewegingen en energiepunten. We verkennen deze elementen verder in de diepte. Tijdens het tweede deel van de workshop leggen we de focus op een bepaalde oefeningenreeks (zoals Ba Duan Jin of Shibashi) of techniek. We nemen uitgebreid de tijd om deze te ontdekken en te oefenen.
Er is eveneens ruimte om in te gaan op vragen van deelnemers en om in te spelen op wat leeft in de groep. Elke workshop heeft een andere inhoud.
De focus ligt op
- Ontspannen – spanning loslaten - ademhalen
- Lichaamshouding – voelen - balans
- Energie vrij laten stromen - aarden
Thema workshop juli: Stimuleer je welzijn met de oefeningenreeks van de 6 helende klanken
De 6 helende klanken is een Qi Gong oefeningenreeks van bewegingen gekoppeld aan ademhaling en klanken. Elke beweging werkt in op een bepaald element met zijn orgaansysteem en functie. Het geheel van deze 6 oefeningen geeft een stevige boost aan het zelfhelend vermogen van je systeem. De oefeningen werken ontgiftend, brengen balans en zorgen voor een goede verdeling van energie in je systeem.
In de workshop leer je de uitvoering van de 6 bewegingen en klanken. Daarnaast gaan we ook dieper in op de achtergrond van de oefeningen vanuit de traditionele chinese geneeskunde (TCM). We bekijken de cyclus van de 5 fasen en de gekoppelde orgaansystemen, hun functies en invloed op je energie en welzijn.
Thema workshop augustus: Qi Gong wandelmeditatie
Wanneer je in balans bent, ben je vrij. Vrij om in actie te komen wanneer gewenst, vrij om tot rust te komen wanneer nodig. En deze balans brengt geluk en gezondheid als belangrijke bijwerkingen.
In deze workshop gaan we dieper in op balans, verkennen we onze houding en hoe we meer in evenwicht kunnen zijn. Dan gaan we vanuit dit evenwicht los bewegen en onze balans in beweging verkennen.
We werken met een aantal basisbewegingen van Qi Gong, de basishouding en oefeningen om ons bekken en lichaam los te maken. Dit brengt ons tot een techniek van Qi Gong wandelen waarin we op een trage en bewuste manier in beweging komen. Daarbij observeren we hoe ons evenwicht zich continu verplaatst en hoe we toch in balans kunnen blijven wanneer we even uit evenwicht gebracht worden.
Voor iedereen
Qi Gong is een zachte manier van bewegen, die haalbaar is voor mensen van alle leeftijden en aan te passen aan ieders fysieke mogelijkheden.
De workshop staat open voor de deelnemers aan de recreatieve Qi Gong lessen. Ook los van de lessenreeksen kan je deelnemen aan de workshop als eerste kennismaking met Qi Gong of om je ervaring verder te komen verdiepen.
Wat heb je nodig?
Je hoeft niets mee te nemen voor de les. Het dragen van losse, gemakkelijk zittende kleding is aan te raden. En we oefenen op schoenen met een platte zool of op kousen of blote voeten.
Bij mooi weer oefenen we buiten in het park.
Vragen?
Contacteer ons, we helpen je graag.
Geplande sessie
-
Sessie 1: zaterdag 1 juni 2024 - OWC Antwerpen